Bixby Vision

Aplikacja wyszukująca obrazy i informacje na ich temat – niezwykle przydatne jest tłumaczenie tekstu na który najedzie się kamerą. Również pisma odręcznego. Sprawdza się gdy np. etykiety produktów są wyłącznie w obcym języku. Ma też szereg innych możliwości jak np. identyfikowanie miejsc na podstawie zdjęcia. Potrafi pomóc ustalić czym jest tajemniczy owoc lub warzywo na które najedzie się aparatem. Podobną aplikacją było Google Goggles, natomiast zostało wycofane.

Google Translate – tłumaczenie konwersacji

W krajach gdzie ciężko dogadać się po angielsku czasem ratuje życie. Potrafi tłumaczyć tekst mówiony – i przekładać go na mowę w wybranym języku. Robi wrażenie.

Google Trips

Wyciąga z Gmaila informacje o wszelkich rezerwacjach – lotów, noclegów, wynajmu aut itp. i zbiera w jednym miejscu oraz dodaje do kalendarza Google a także m.in. oblicza czas dojazdu na lotnisko i informuje kiedy należy wyruszyć. Pozwala tworzyć plany dnia, można z jej poziomu kupować bilety na atrakcje.

iPolak

Oficjalna aplikacja MSZ – portalu Polak za Granicą – zawiera wszystkie niezbędne informacje o każdym kraju – takie jak wymagania wizowe, informacje o cle, o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Pozwala także zarejestrować podróż w systemie Odyseusz – w razie jakiegoś zdarzenia w miejscu w którym przebywamy łatwiej będzie się z nami skontaktować i udzielić pomocy.

MyMaps

Kolejna aplikacja od Google. MyMaps pozwala nanosić punkty, dodawać notatki i rysować trasy na mapach Google.